X
تبلیغات
رایتل

سرزمین آفتاب
 
قالب وبلاگ

مدتی پیش مقام معظم رهبری و یکی دونفر از مراجع محترم ، بیاناتی در مورد اینکه جمعیت افراد پیر کشور رو به تزاید و جمعیت جوانان رو به کاهش است و باید از این خارج شدن از تعادل دوری کرد فرمودند.

اصل فرمایش ایشون کاملا صحیحه و دربست هم قبوله و  باید عده ای کارشناس دلسوز بشینن و راهکار اجرایی کردن صحیح این  حرف رو بررسی و اعلام کنن.


ولی یه عده بادمجون دور قاب چین حزب باد اینبار هم تا حرفی از یه بزرگی شنیدن از اونور پشت بوم خودشونو شلیک کردن پایین . با طراحی یه بیلبرد احمقانه و پوپولیستی و خر فرض کردن مخاطبین جفنگیاتی رو نقاشی کردن و نوشتن که باعث می شه شاخ های راه راه روی سر آدم سبز بشه !! توی تموم بزرگراه های شهر های بزرگ هم سه تا سه تا !!! اینو نصب کردن!! که طرف اگه سرعتش زیاد هم بود بازم بتونه50 متر جلوتر اینو کامل ببینه و بخونه . نکنه نکته ای از دستش در بره !!!

لطفا کمی به صورت پدر در هردو دوچرخه نگاه کنین.اولی نماد یک پدر نسبتا سنتی و دومی ظاهرا کمی روشنفکر
قیافه بچه ها در اولی  خوشحال و خندون و در دومی عبوس...
چقدر طراحان این بیلبرد جنس و ذاتشون کثیف و خرابه...تازه در دوچرخه اولی  مادر حضور نداره...احتمالا رفته زایشگاه برای زایمان بچه بعدی !!!
انگار همین چند سال پیش نبود که حتی در حاشیه اتوبان ها هم می نوشتن : فرزند کمتر زندگی بهتر
کلآ ما مردمی هستیم حزب باد و دمدمی مزاج
منتظریم تا یه چیزی بشنویم و بعد خودمونو پاره کنیم . رهبر اشاره منطقی و درستی داشتن و باید راهکارهای ریشه ای برای این موضوع اندیشیده بشه. ولی یه عده همه راهکارها و مطالعات و بررسی ها رو ول کردن و چسبیدن به همون جمله فرزند بیشتر... آخه یکی نیست به اینا بگه : شماها مشکلات جوانان در بالارفتن سن ازدواج رو می دونین ؟ می فهمین ؟
جوانان پول دارن ؟ مسکن دارن ؟ شغل دارن ؟ چی دارن که باهاش و به اتکاش به تولید مثل هم بپردازن؟ برای بچه درست کردن  بجز... چیزای دیگه هم لازمه بخدا !  ادب و تربیت و فرهنگ و مسکن و نون و شیر خشک و پوشک و مهدکودک و مدرسه و ...
هیچ فکر کردین با این تبلیغات شماها یه عده روستایی یا افراد ساده دل که چند سال قبل به وعده های توخالی اون آدمک پینوکیو صفت ! واسه گرفتن وام بلاعوض یک میلیونی برای هر بچه ،دل خوش کرده بودن دوباره شروع می کنن به تولید انبوه ؟؟؟؟؟ دوفردای دیگه قیمت پوشک و شیر خشک میشه هفتاد برابر !!! هر چیزی راهی و روشی داره... اول باید مطالعه کرد. ببینیم کجای ایران ترکیب جمعیتش رو به نزول داره؟ کجا توزیع و تقسیم امکانات نامناسبه ؟  مشکلات اخلاقی و آموزشی جوانان ما کجاس که اینهمه طلاق زیاد شده؟ بعد دو فردای دیگه تکلیف چند تا بچه ی طلاق هم به این معضلات اضافه می شه.همه ی این نسل یهو می رسن به دم در دانشگاه !! یهو مهدکودک می خوان. یهو کار می خوان. یهو واسه عقد سرویس طلا می خوان...یهو میلیون میلیون قبر می خوان !!!! فکر کجاشو کردین که فقط قسمت خاک بر سریشو دارین زیاد می کنین؟
می شه یه عده از شما آدمای خنگ و مملکت به باد بده ، دهنتونو ببندین و بذارین چهار تا آدم عاقل واسه مملکت تصمیم گیری کنن ؟ 
درسته که  همان کس که دندان دهد نان هم دهد...اما عقل هم دهد...ولی کسی استفاده نمی کنه که !
توی 50 متر آپارتمان اجاره ای جا برای چندتا فرزند بیشتر و شادی های افزون تر  هست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟یارو نون نداره بذاره جلوی زن و بچه ش. حالا می گی بچه ی بیشتر؟؟؟تو ، مشکلات اقتصادی و مسکن و اشتغال و تربیتی و آموزشی و مهارت های زندگی رو برای ازدواج جوانان حل کن . خودشون سالی یه دونه بچه درست می کنن.
بچه بجز نون تربیت هم می خواد. گله گوسفند که پروار نمی کنیم !! انسانه !پدر و مادر انقدر دنبال نون شب بچه دویدن که شب نا ندارن در مورد تاثیر مکتب اصفهان بر تفکرات و اشعار صائب تبریزی برای بچه شون حرف بزنن...
خوب بعدش بچه ها می شن همین: یه عده لوس و ننر و بی تربیت و از خود راضی...یه عده گدا و نون خشکی و یه آدامس بخر !! و جیب بر و...یه عده هم اگه مریض بشن باید رو به قبله دراز بکشن چون باباشون پول مداوا نداره !! و باید هشت تا شیکم دیگه رو هم سیر کنه !!

18+
یه نفر نوشته بود :
فرزند بیشتر  تبلیغات نمی خواد. م.ک.ا.ن می خواد !!!

با عرض شرمندگی . من عصبانی که می شم کمتر مدارا می کنم .

[ چهارشنبه 27 آذر‌ماه سال 1392 ] [ 12:48 ب.ظ ] [ سرزمین آفتاب ] [ نظرات (4) ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

دریافت همین آهنگ